Hoxhë Fatmir Latifaj pajtoi dy familje për plagosjen te tregu në Mitrovicë

  Në Xhaminë e Suhodollit në Mitrovicë janë pajtuar dy familje për rastin e plagosjes me armë zjarri në Tregun e Gjelbër e cila ndodhi muajin e kaluar.

  Lajmin e bëri të ditur vet Hoxhë Fatmir Latifaj i cili sot i pajtoi familjen Abdullahu nga fshati Suhodoll dhe familjen Asllani nga Vinarci.

  “Pajtim mes familjes Abdullahu, SUHODOLL dhe familjes Asllani, VINARC. Sot me datën 01.05.’21 ditë e Shtunë në Xhaminë e Suhodollit në Mitrovicë, falë Zotit të lartësuar shtrihet dora e Pajtimit dhe Faljes në mes këtyre dy familjeve:  Familja ABDULLAHI prej Suhodollit të  Mitrovicës e fal plagesën: Familjes ASLLANI nga fshati Vinarci i Mitrovicës”, ka shkruar Hoxhë Latifaj.

  Ndryshe, në muajin prill, një person mbeti i vrarë dhe dy të tjerë u plagosën nga të shtënat me armë zjarri në Tregun e Gjelbër, në Mitrovicë.  /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  PSD: Punëtorët në sektorin e shitjes me pakicë më të shtypurit

  Lajmi i rradhës

  Kërcënoi nënën me thikë kuzhine pasi nuk ia dha 5 euro për të blerë birra

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë