Pendarovski: Nuk kandidoj për mandat të dytë, nëse qytetarët nuk kanë besim tek unë

  Mendimi i qytetarëve për punën e tij do të jetë faktor vendimtar, nga i cili do të varet nëse shefi i shtetit Stevo Pendarovski do të kandidojë sërish në zgjedhjet e ardhshme për president.

  Ai në intervistën e mbrëmshme për emisionin “24 Analizë” tha se është ende herët për të dhënë një përgjigje përfundimtare. I pyetur nëse do të kandidojë dhe se kryeministri Dimitar Kovaçevski tashmë ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale, ai u përgjigj se mendimi i qytetarëve është më i rëndësishmi.

  – Nuk kam folur me Kovaçevskin. Përgjigja ime e vjetër, e njohur, është kur të vijë koha. Duhet të vlerësohen shanset e secilit prej nesh. Unë nuk jam nga ata që thjesht regjistrohen, ndaj është e rëndësishme të jesh në garë. Dua të di nëse qytetarët kanë besim tek unë dhe a do të më japin besim kur është fjala për këtë. Dhe, sigurisht, ju duhet dikush që t’ju sugjerojë, unë nuk do të regjistrohem vetë në sportel. Nëse më propozon LSDM-ja do të them faleminderit, por për mua është edhe më e rëndësishme se çfarë mendojnë qytetarët e Maqedonisë për punën time. Nëse nuk kanë mendim të lartë, unë nuk do të marr pjesë, tha Pendarovski.

  I pyetur nëse do të kenë ndikim vlerësimet e qytetarëve që aktualisht janë “jo të ndezura”, kreu i shtetit është përgjigjur se shumë gjëra po ndryshojnë.

  – Nuk mund të them, është një pyetje spekulative, ka një vit e gjysmë deri në zgjedhje, shumë gjëra ndryshojnë, përfshirë edhe rejtingun, tha ai.

  Lajmi Paraprak

  ASh-ja organizon kongresin e jashtëzakonshëm, nuk ka kush e kundërshton Taravarin

  Lajmi i rradhës

  Mos konsumoni Balans+ | AUV njofton për mospërputhje të aflotoksinave në produkt

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë