Skandaloze | Shkollat ​​e mesme në RMV u kërkojnë para nxënësve për dëftesat

  Unioni i nxënësve të shkollave të mesme njoftoi se gjatë ditëve të fundit ka marrë ankesa nga nxënës të shkollave të mesme nga disaqytete në vendin tonë. Ata denoncojnë se shkollat mesme ku ata janë nxënës, profesorët iu kërkojnë para për përgatitjen e dëftesave, përcjell Nistori.

  UNSHM më herët raportoi të njëjtin problem me çka rezultoi që disa shkolla braktisën këtë praktikë dhe këtë vit nuk kërkojnë para nga nxënësit. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Vota e krizës

  Lajmi i rradhës

  Kurti: Duhet ta padisim Serbinë për gjenocid

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë