Tre dekada në karriget e pushtetit / Kush janë deputetët veteranë të kuvendit! (Video)

  Votat preferenciale spostuan nga listat fituese emra të rëndësishëm të arenës politike dhe ulën në kuvend rreth 64 emrat të rinj.

  Krahas deputetëve më të rinj të kuvendit do të qëndrojnë edhe veteranët e kuvendit, disa prej të cilëve prej 3 dekadash vijojnë të gëzojnë pushtetin e përfaqësimit të vullnetit të popullit.

  Politikani me më shumë mandate deputetësh është Gramos Ruçi. Ruçi deri më tani ka qenë tetë herë deputet në parlamentin e Shqipërisë. /TCH/

  Lajmi Paraprak

  Rama: Të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e parë

  Lajmi i rradhës

  Patozi jep dorëheqjen nga drejtimi i Bindjes Demokratike: Dorëheqja ime është një akt moral përgjegjësie, por assesi dorëzim

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë