Dy klube tjera mbeten në garë për të nënshkruar me Ronaldon, Real Madridi refuzon transferimin e portugezit

  Cristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe thuhet se Paris Saint-Germain dhe Manchester Unitedi janë në garë për ta nënshkruar atë, ndërsa Real Madrid nuk është i interesuar.

  Mediumi italian La Gazzetta dello Sport raportoi në fillim të kësaj jave se Ronaldo po kërkon një rrugë shpëtimi nga Juventusi, duke vendosur largimin.

  Edhe gazeta spanjolle Marca konfirmon që Ronaldo dëshiron të largohet nga Torino këtë verë.

  Edhe pse opsioni i tij i parë është një kthim në Real Madrid, Los Blancos tashmë e kanë informuar  portugezin se nuk janë të interesuar ta rikthejnë atë përsëri në klub.

  36-vjeçari thuhet se i ka dërguar mesazhe ish-shokëve të tij të skuadrës dhe Presidentit të Real Madridit, Florentino Perez, por nuk ka arritur të gjejë një mënyrë për t’u kthyer në Stadio Bernabeu.

  Sidoqoftë, Manchester Unitedi ashtu edhe PSG mbeten në garë për të nënshkruar sulmuesin legjendar që dëshiron të vazhdojë të luajë ende në një nga klubet elitare të Evropës.

  Agjenti i tij Jorge Mendes raportohet se është në marrëdhënie të mira me drejtuesit e Djajve të Kuq dhe po negocion një transferim të mundshëm.

  Kontrata e Ronaldos me Juventusin skadon në 2022. Ai fiton 31 milionë euro në vit dhe do të duhet të zvogëlojë pagën nëse dëshiron të largohet nga Juventusi në verë.

  Zonja e Vjetër mund ta shesë Ronaldon për vetëm 29 milionë euro në fund të sezonit, pasi do të pamundësonte humbjet nga transferimi i tij. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Ibrahimović vazhdon të dhurojë ‘magji’, të gjithë po flasin për pasimin e tij maestral (Video)

  Lajmi i rradhës

  Ish-ushtaraku britanik hidhet nga helikopteri në det, futet në librin e rekordeve Guiness për kërcim nga 40 metra lartësi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë