Sa janë shanset që Messi të qëndrojë te Barcelona apo të kalojë te PSG?

  E ardhmja e Lionel Messi ka qenë një nga shqetësimet kryesore për tifozët e Barcelonës gjatë gjithë sezonit, por aktualisht duket sikur argjentinasi ka më shumë gjasa të qëndrojë sesa të largohet.

  Dy faktorët kryesorë që tërheqin 33-vjeçarin drejt qëndrimit janë fitorja e Kupës së Mbretit dhe planet e Joan Laportas për të ardhmen.

  Kjo sipas gazetës franceze L’Equipe, i cili raportoi të shtunën se pavarësisht se kishte një ofertë konkrete nga Paris Saint-Germain dhe jo nga Barcelona, ​​Messi është inkurajuar nga fitimi i fundit i kupës dhe ai beson në gjeneratën e re të talenteve që vijnë në Camp Nou.

  Ata të rinj, përfshirë Pedri, Frenkie de Jong, Ansu Fati, Ronald Araujo dhe Oscar Mingueza, së bashku me planet ambicioze të Joan Laportas për sezonin e ardhshëm e bindin gjashtë herë fituesin e Topit të Artë se ai është ende në vendin e duhur.

  Numri 10-të e di që Laporta është i vendosur të bëjë përforcime kryesore në skuadër këtë verë, me emrat Erling Haaland dhe Neymar që diskutohen.

  Presidenti u takua me lojtarin dhe babanë e tij disa ditë më parë për të riafirmuar dëshirën e tij për ta mbajtur argjentinasin në Barcelonë.

  Messi, megjithatë, nuk do të marrë ndonjë vendim të prerë deri në fund të sezonit, veçanërisht pasi ka ende shumë për të luajtur pasi Blaugranasit kërkojnë të realizojnë një triumf të dyfishtë. /Telegrafi/

  Lajmi Paraprak

  Përse nuk u rigjuajt penalltia e Elches: Oblak kishte kaluar vijën

  Lajmi i rradhës

  Kosova e mbyll ditën me disa fitore në karate në Portugali, shkëlqejnë Nishevci e Orana

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë