Drekë e shëndetshme me peshk

  Përbërësit:

  ▪ 1 kg mish peshku sipas shijes,
  ▪ kripë,
  ▪ piper,
  ▪ vaj,
  ▪ zhumbricë,
  ▪ fletë majdanozi,
  ▪ rozmarinë,
  ▪ 1 kokë hudhre,
  ▪ 1/2 e lëngut të limonit

  Përgatitja:
  Peshkun pastrojeni dhe lajeni mirë, qitni kripë dhe pak piper.

  Pritni erëzat dhe shtoni lëngun e limonit, ndërkaq hudhrën shtypeni.

  Përzieni erëzat dhe shtoni vajin dhe bashkoni mirë.

  Secilin peshk mbusheni me marinadë dhe lëreni një orë të qëndrojë në marinadë.

  Pasi të nxehet mirë skara rendisni peshqit.

  Mbuloni me folie që të piqen mirë nga njëra anë dhe rrotulloni.

  Kur t’i rrotulloni nuk duhet më t’i mbuloni. Kur të skuqen atëherë janë të pjekura.

  Lajmi Paraprak

  Mundeni të mbillni livandë nga degëzat e saj, por sigurohuni që të ketë dritë të mjaftueshme

  Lajmi i rradhës

  Plakja e trurit, njihuni me 5 mënyra si të parandaloni rrezikun

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë