Menu javore për bebe +6 muajsh

  Tashmë keni filluar ushqimet e para për fëmijën tuaj dhe dilemat për vaktet e tij janë të shumta. Bazuar në kërkesat e shumta që kanë ardhur në portalin pernenat.al, kemi arritur të mundësojmë një plan javor apo një menu javore për bebe 6+ muajsh.

  E hënë

  · Pas zgjimit → Qumësht
  · Mëngjesi → Pure molle
  · Pas mëngjesit → Qumësht
  · Dreka → Qumësht, pure me patate të ëmbla
  · Pasdite → Qumësht
  · Darka → Qumësht

  E martë

  · Pas zgjimit → Qumësht
  · Mëngjesi → Pure me banane
  · Pas mëngjesit → Qumësht
  · Dreka → Pure me avokado dhe dardhë
  · Pasdite → Qumësht
  · Darka → Qumësht

  E mërkurë

  · Pas zgjimit → Qumësht
  · Mëngjesi → Miell orizi
  · Pas mëngjesit → Qumësht
  · Dreka → Pure me spinaq dhe karote
  · Pasdite → Qumësht
  · Darka → Qumësht

  E enjte

  · Pas zgjimit → Qumësht
  · Mëngjesi → Pure dardhe
  · Pas mëngjesit → Qumësht
  · Dreka → Pure me bizele dhe karote
  · Pasdite → Qumësht
  · Darka → Qumësht

  E premte

  · Pas zgjimit→Qumësht
  · Mëngjesi→  Pure me fruta tropikale
  · Pas mëngjesit→ Qumësht
  · Dreka → Pure me kungull
  · Pasdite → Qumësht
  · Darka → Qumësht

  E shtunë

  · Pas zgjimit → Qumësht
  · Mëngjesi → Pure me banane
  · Pas mëngjesit → Qumësht
  · Dreka → Pure me dardhe dhe rrepa suedeze
  · Pasdite → Qumësht
  · Darka → Qumësht

  E diel

  · Pas zgjimit → Qumësht
  · Mëngjesi → Pure me boronica
  · Pas mëngjesit → Qumësht
  · Dreka → Pure me lulelakër
  · Pasdite → Qumësht
  · Darka → Qumësht

  Lajmi Paraprak

  Si të përdorim lavatriçen në mënyrë ekonomike?

  Lajmi i rradhës

  Kostadinov: LSDM miraton ligje për qytetarët | VMRO DPMNE vepron kundër interesave të qytetarëve

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë