Pulё me sos hudhre dhe limon

  Përbërësit:

  6 krahë pule
  6-7 copa hudhre
  majdanoz
  1 limon
  vaj vegjetal
  gjalpë
  kripë
  Biber i zi

  Përgaditja:

  Krahёt e pulёs i lyeni me kripё, biber tё zi, pastaj i fёrgoni nё tigan me pak vaj

  Pulёn e fёrguar e merrni nё tavё, e lyeni me gjalpё, lёng limoni dhe hudhёr

  Majdanozin preni nё copa tё vogla dhe zieni rreth 2-3 minuta, pastaj i vendosni nё tavё, sosin e lёni nё zierje pёr pak minuta pastaj e shёrbeni, përcjell Nistori.

  Lajmi Paraprak

  Çfarë duhet të bëjmë me Rripin e Gazës?

  Lajmi i rradhës

  Wood flet për Shqipërinë: Aty ka oligarkë që po rrëzojnë ndërtesa, elita që imponon vullnetin e popullit quhet komuniste

  Lajme tjera

  A skadojnë erëzat?

  Erëzat janë një nga delikatesat më të mira të kuzhinës, pasi dhurojnë shumë aromë dhe shije. Nuk ka…
  Më tepër

  Vlerat e Boronicave

  Boronicat janë të ëmbla, ushqyese dhe shumë të shëndetshme. Këto fruta kaq të vogla i bëjnë kaq mirë…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë