Dauti: Koha që Ligji për shtetësi të propozohet me ylli të BE-së

  Deputetja e ASH-së, Ilire Dauti vlerëson se opozita shqiptare dhe Qeveria duhet të dorëzojnë propozim-ligj të ri për shtetësi me yllin e BE-së në të.

  Sipas Dautit, opozita maqedonase është e vendosur ta bllokon këtë zgjidhje ligjore dhe për këtë arsye duhen mekanizma përmes të cilëve parandalohen bllokadat. Ndonëse nuk dha një afat konkret, Dauti pret që shpejtë grupet e punës mes ASH-AAA-së dhe Qeverisë të dalin me propozim ri i cili do ta përmban edhe yllin Europian.

  Lajmi Paraprak

  Rëndësia e mbajtjes së “nënës kangur” për të porsalindurit

  Lajmi i rradhës

  MASH: Aplikimi në konvikte për nxënësit përfundon më 15 korrik

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë