Komisioni i Sëmundjeve Infektive në diskutim për masa të reja parandaluese të virusit delta

  Komisioni i Sëmundjeve Infektive do të vendosë nesër nëse testet janë masa e duhur për të parandaluar përhapjen e llojit të virusit delta, i cili tashmë është përhapur në të gjithë Evropën, dhe nëse ka nevojë për të futur masa të reja të mbrojtjes në vendkalimet kufitare.

  Do të diskutohet gjithashtu nëse do të vendosen kufizime për shkak të përhapjes së virusit delta.

  “Duhet të diskutohet nëse kjo është masa e duhur që mund të marrim për të mbrojtur veten”, tha Filipçe.

  Aktualisht, karantina 14-ditore vlen vetëm për udhëtarët nga India. Për të tjerët, hyrja nuk është e kushtëzuar.

  Lajmi Paraprak

  Si ndikon stresi tek shtimi në peshë

  Lajmi i rradhës

  MPB: Apasiev nuk ka imunitet parlamentar gjatë kontrollit policor

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë