Rifat Jashari: Liria e mund edhe dhimbjen

  Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari ka deklaruar se është kënaqësi kur e sheh Ushtrinë e Kosovës të rreshtuar.

  Jashari këto deklarata i bëri në ceremoninë e rreshtimit të Njësive ushtarake të FSK-së për Epopenë e UÇK-së.

  “Gjithmonë do të jemi bashkë dhe do të jemi krenarë, liria e mund edhe dhimbjen e të tjerat. Është kënaqësi kur e shoh Ushtrinë e Republikës së Kosovës të rreshtuar, duke falënderuar Zotin, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, NATO-n dhe gjitha shtetet mike që ne e arritëm 14 vjetorin e pavarësisë dhe kjo do të qëndrojë sa të ketë jetë populli kosovarë ‘denbabaden’”, tha mes tjerash ai.

  Të pranishëm në ceremoni ishin edhe presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.

  Lajmi Paraprak

  Asnjëherë mos i pastroni këto gjëra me sodë buke

  Lajmi i rradhës

  Milloshoski: Qeveria ktheu të njëjtin model të rritjes së pensioneve

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë