Kroacia i dhuron 20 mijë vaksina “Astra Zeneka” Maqedonisë së Veriut

  Ministria e Shëndetësisë informon se këtë mëngjes, 20.000 vaksina “Astra Zeneka”, donacion nga Republika e Kroacisë, mbërritën në vend.

  Nga MSH thonë se vaksinat do të shpërndahen në pikat e vaksinimit në të gjithë vendin nga java e ardhshme.

  “Ky është donacioni i dytë i vaksinës ‘Astra Zeneka’ nga qeveria kroate. Në fillim të korrikut, donacion prej 10.000 vaksinash u bë nga ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Republikës së Kroacisë, Gordan Grlic Radman”.

  “Solidariteti dhe ndihma gjatë pandemisë është akt që e bën më të suksesshëm të gjithë procesin e luftimit të koronavirusit. ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, shpreh mirënjohjen e tij për qeverinë kroate për këtë akt solidariteti”, thonë nga MSH.

  Lajmi Paraprak

  Kontingjenti austriak i zjarrfikësve i vjen në ndihmë vendit për të shuar zjarret

  Lajmi i rradhës

  ‘Ti je i huaj dhe i një prej atyre ushtrive që na kanë vrarë’

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë