Sa para i takuan Italisë për titullin e Europës

  FOTO: AP

  Italisë i takojnë 34 milionë euro nga fondi shpërblyes i UEFA-s për Euro 2020, njofton AP. Fondi rekord shpërblyes i UEFA është 371 milionë euro. Shuma më e madhe natyrisht i takon kampiones, Italisë.

  Anglia do të ketë shpërblim prej 30.25 milionë euro.

  Të gjitha 24 përfaqësueset pjesëmarrëse kishin shpërblim bazik të garantuar prej 9.25 milionë euro. Për fitore dhe barazime në fazën grupore ka pasur të hyra shtesë, njëjtë si për kalimin e raundeve nokaut.

  Lajmi Paraprak

  Për gjashtë muaj janë pastruar mbi 7000 kub metër mbeturina nga deponi të egra në Shkup

  Lajmi i rradhës

  Shkencëtarët zbulojnë një bimë të re që rritet në Antarktidë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë