Pendarovski: Jemi të detyruar që të luftojmë kundër anticiganizimit

  Jemi të detyruar që të luftojmë kundër shkeljes së të drejtave të njeriut, anticiganizmit si
  formë specifike e racizmit ndaj romëve, gjuhës së urrejtjes dhe diskriminimit në shoqërinë
  bashkëkohore, porositi sot presidenti i shtetit Stevo Pendarovski me rastin e 16 Majit,
  Ditës së rezistencës ndaj romëve.

  Lajmi Paraprak

  Mungesa e vitaminës D

  Lajmi i rradhës

  Thënie të Gëtes: Nuk ka gjë më të frikshme se injoranca në veprim!

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë