Radhë të gjata në punktet për vaksinim | Intervenon edhe policia

  Qytetarët duke i kryer procedurat administrative para se të vaksinohen kundër virusit Covid-19. Foto: Lirim Shabani

  Radhë të gjata dhe tollovi para punkteve për vaksinim të popullatës, kjo për shkak se prej sot në vend ka filluar vaksinimi pa terminë paraprak. SDK.mk, shkruan se në Poliklinikën Jane Sandanski ka intervenuar edhe policia.

  Ndërkohë që më parë ministri i shëndetësisë njoftoi se vaksinimi po rrjedh mirë dhe se tollovit në orët e hershme janë për shkak që qytetarët dëshirojnë t’ju shmangen temperaturave të larta.

  Lajmi Paraprak

  Korrupsioni në RMV mbyt investimet

  Lajmi i rradhës

  Për gjashtë muaj janë pastruar mbi 7000 kub metër mbeturina nga deponi të egra në Shkup

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë