Sot filloi gjyqi ndaj Zhan Mitrevit | Anulohet seanca e parë

  Në Gjykatën Penale në Shkup sot filloi procesi gjyqësor kundër mjekut Zhan Mitrev dhe klinikës së tij. Ai akuzohet për kryerje të veprës penale “mashtrim” gjatë mjekimit të pacientëve përmes një metode specifike, përkatësisht hemofiltrimit. Ai në daljet publike deri tani është shprehur se ndjehet i pafajshëm dhe se do ta dëshmoje këtë.

  Megjithatë, me të filluar seanca gjyqësore, pala mbrojtëse, përkatësisht avokatët e Zhan Mitrev kërkuan të anulohet ajo me arsyetimin se ju nevojitet më shumë kohë për tu përgatitur.

  Seanca e radhës është caktuar me 5 prill. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  Kanadaja e ndalon përdorimin e TikTok-ut në pajisjet qeveritare

  Lajmi i rradhës

  Zyrtarisht Qeveria e RMV me ministra të rinj

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë