Vonon mbërritja e aparateve për votim biometrik

  Komisioni Shtetëror Zgjedhor nuk i ka marrë ende pajisjet për detektimin e shenjave të gishtave që do të përdoren në zgjedhje. Edhe pse firma prodhuese i ka nisur nga Gjermania, ende mbetën të bllokuara në kontrollet doganore dhe pritet të mbërrijnë në zyrat e KSHZ-së këtë javë.

  Pjesa tjetër e pajisjeve, të cilat do të përdoren për herë të parë në zgjedhjet e planifikuara për 17 tetor, pritet të mbërrijnë në 1 tetor.

  Kompania gjermane “Dermalog” duhet të bëjë inspektim teknik të pajisjeve, dhe të nxjerrë manuale për përdorimin e tyre.

  Lajmi Paraprak

  Pritet rekomandimi për dozën e tretë

  Lajmi i rradhës

  Nesër merret vendimi për testimin e shoferëve të kamionëve për hyrje në RMV

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë