Zaev: Nuk do të ketë zgjedhje parlamentare, do fitojmë shumë kryetar komunash

  Foto: AIM

  Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, në daljen e parë të tij para mediave pas zgjedhjeve, është pyetur nëse do të ketë zgjedhje të reja parlamentare nëse humbet zgjedhjet lokale. Ai tha se kjo nuk është e mundur, sepse sipas tij, ata së bashku me aleatët do të fitojnë bindshëm në balotazh.

  “Jam i bindur se do të kemi më shumë kryetar komunash se VMRO-DPMNE-ja, prandaj nuk kemi pse të shkojmë në zgjedhjet të parakohshme. Ne udhëheqim bindshëm në më shumë se 36 komuna dhe në Qytetin e Shkupit. Së bashku me aleatët e tjerë do arrijmë t’i fitojmë bindshëm edhe këto zgjedhje”, tha Zaev.

  Sipas tij ata shkojnë në balotazh në plot 36 komuna dhe në Qytetin e Shkupit. Ndërsa në komunën e Qendrës, Karposhit, Shoto Orizarës dhe në shumë komuna të tjera udhëheqin bindshëm dhe mund të fitojnë që në raundin e parë.

  Ai potencoi se është i bindur se në rrethin e dytë çdo gjë do të ndryshojë në favor të tyre, sepse, sipas tij, ata udhëheqin në të gjitha këto komuna që shkojnë në balotazh. Po ashtu ai tha se është i bindur se edhe në qytet e tjera të mëdha si Kumanova, ku LSDM ka fituar gjithmonë.

  Lajmi Paraprak

  KSHZ: Në këto komuna fituesi është vendosur që në rrethin e parë

  Lajmi i rradhës

  Kandidatët për kryetar që rifituan sërish mandatin për të udhëhequr me Pejën, Ferizajn, Suharekën, Lipjanin e Deçanin

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë