Klubi saudit i gatshëm të shpenzojë 100 milionë euro për yllin e Barcelonës

  Barcelona po hyn në një epokë të re nën drejtimin e Hansi Flick, i cili pasoi Xavi Hernandez në fillim të kësaj jave. Ndërsa është një kohë emocionuese për tifozët, klubi vazhdon të frenohet nga situata e tij financiare, e cila duhet të adresohet në javët në vijim.

  Katalunasit duhet të bëjnë shitje të konsiderueshme nëse duan të gjenerojnë fondet e nevojshme që Flick të sjellë lojtarët e tij.

  Disa lojtarë janë diskutuar si kandidatë potencialë për t’u larguar, dhe një nga më të spikaturit është Raphinha, i cili ishte një nga lojtarët më të mirë të Barcelonës sezonin e kaluar.

  27-vjeçari ka qenë i lidhur fort me një lëvizje në Lindjen e Mesme dhe sipas gazetës Mundo Deportivo, një klub në Arabinë Saudite është i gatshëm të shpenzojë të paktën 100 milionë euro për të nënshkruar me sulmuesin anësor.

  Raphinha ka pak interes për një lëvizje në Arabi Saudite, megjithëse klubet në vend ka të ngjarë të përpiqen maksimalisht për ta bindur atë gjatë verës.

  Për momentin, synimi i tij kryesor është të vazhdojë si lojtar i Barcelonës, edhe pse kjo mund të ndryshojë në varësi të mënyrës se si shihet vendi i tij në skuadër nga Flick.

  Lajmi Paraprak

  BE: përpara detyra të mëdha, por pak para

  Lajmi i rradhës

  Pse Italia, Franca e Kroacia po shesin shtëpi për 1 euro?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë