“Lamine Yamal është më i mirë se Mbappe”, ish-trajneri shpjegon arsyen pse

  Inocente Diaz, trajneri i ekipit të La Torreta u mburr për Lamine Yamal në media duke pretenduar se ai tashmë po bën më mirë se Lionel Messi në atë moshë dhe aktualisht më mirë se Kylian Mbappe.

  Yamal e filloi karrierën e tij të futbollit si një shtatëvjeçar në një CF La Torreta. Nga aty ai u transferua në Akademinë La Masia të Barcelonës dhe pjesa tjetër është histori

  “Mbappe do të duhet të luftojë për ta kaluar atë. Lamine është më i mirë se Mbappe”, ka thënë fillimisht Inocente Diaz.

  “Francezi ka shumë publicitet sepse do të nënshkruajë me Real Madridin, por e ardhmja qëndron te Lamine Yamal”.

  “Për gjashtë vite Lamine do të fitojë Topin e Artë. Ai është më i mirë se Messi. Ai ka më shumë kushte”.

  “Lamine është një përzierje e Messit dhe Cristianos. Nuk është e lehtë të bësh atë që ai ka bërë në moshën 16-vjeçare. Kjo Barçë nuk është si vitet e tjera”, përfundoi trajneri i të rinjve.

  Ndryshe, Yamal shënoi vetëm shtatë gola në 50 ndeshje, që është katër më pak se Fermin Lopez që luajti më pak ndeshje dhe është mesfushor.

  Lajmi Paraprak

  Rryma për veriun – S’ka kompensim për milionat e shpenzuara deri më 2012

  Lajmi i rradhës

  NATO heq kufizimet e armëve për Ukrainën

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë