Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

  Foto: Paris Saint-Germain

  E ardhmja e Lionel Messit mbetet në ajër pasi fituesi i Kupës së Botës luajti ndeshjen e tij të fundit për Paris Saint-Germain të shtunën.

  Qëndrimi dy vjeçar i argjentinasit në Paris përfundoi në mënyrë të ashpër, me 35-vjeçarin që u vërshëllye nga tifozët.

  Ka pasur shumë spekulime se ku do të luajë superylli sezonin e ardhshëm, me një rikthim të mundshëm në Barcelonë ose një lëvizje fitimprurëse në skuadrën saudite Al-Hilal, destinacionet e tij më të mundshme.

  Thuhet se Al-Hilal i ka ofruar Messit një ofertë kontrate që do ta shihte atë të fitonte dyfishin e asaj që paguhet Cristiano Ronaldo nga skuadra tjetër saudite Al-Nassr. Ndërkohë, Barcelona nuk e ka fshehur dëshirën e saj për të rifituar shtatë herë fituesin e Topit të Artë.

  Dhe një raportim i ri nga Goal pretendon se Messi i ka kërkuar Al-Hilal që të shtyjë lëvizjen e tij deri në vitin 2024. Thuhet se përfaqësuesit e rij e bënë këtë kërkesë në një takim të hënën, duke e lënë Al-Hilalin ‘të befasuar’.

  Si rezultat, ata e informuan Messin se çdo ofertë e bërë vitin e ardhshëm do të ndryshonte nga marrëveshja prej 500 milionë eurosh në vit që aktualisht është në tryezë.

  Kjo vjen pasi babai dhe agjenti i Messit, Jorge, u takuan me Barcelonën dhe pranuan se djali i tij ishte i etur për një rikthim në klub.

  Lajmi Paraprak

  Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin

  Lajmi i rradhës

  Pazar edhe me të vdekurit | Vazhdon shitja e vendeve të varreve në Durrës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë