Lista e futbollistëve që aktualisht janë të “lirë”

  Më 30 qershor u ka mbaruar kontrata shumë futbollistëve të njohur. Në mesin e futbollistëve që janë të lirë të për momentin është edhe Leo Messi dhe Xhinaluixhi Donaruma.  Messi flitet se do ta vazhdojë së shpejti kontratën me Barcelonën, ndërsa Donarumma pritet të nënshkruajë me PSZH.

  Në mesin e futbollistëve që janë pa kontratë është edhe Serhio Ramos, Frank Riberi dhe Elseid Hysaj.

  Sipas ‘Transfermarkt’ janë shumë futbollistë, të cilëve u ka mbaruar kontrata me klubet e tyre dhe ende nuk kanë vendosur për të ardhmen e tyre.

  Lista e plotë e futbollistëve që janë pa kontratë:

  Lionel Messi (Barcelona)

  Xhianluixhi Donaruma (Milan)

  Santos Borré (River Plate)

  Elseid Hysaj (Napoli)

  Serhio Ramos (Real Madrid)

  Nikola Maksimoviç (Napoli)

  Xhefi Shlup (Crystal Palace)

  Markos Paulo (Fuminense)

  Xherom Boateng (Bayern Munich)

  Rajan Bertrand (Southampton)

  Xhoshua King (Everton)

  Marko Dmitrovic (Eibar)

  Robin Kuaison (Mainz)

  Patrik van Aanholt (Crystal Palace)

  Andros Taunsend (Crystal Palace)

  Steve Kuk (Bournemouth)

  Xhon Lundstram (Sheffield Utd)

  Luis Abram (Velez)

  Mamadou Sakho (Crystal Palace)

  Stevan Jovetic (Monaco)

  Nicolas N’Koulou (Torino)

  Andrey Lunev (Zenit)

  Fabian Balbuena (Ëest Ham)

  Andrea Cistana (Brescia)

  Huan Mata (Man Utd)

  David Luiz (Arsenal)

  Gaston Ramirez (Sampdoria)

  Mateo Riçi (Spezia)

  Frank Riberi (Fiorentina)

  Xhiorxhio Kielini (Juventus)

  Lajmi Paraprak

  Janë shqiptuar më shumë se 400 gjoba për mosdhënien e llogarive fiskale

  Lajmi i rradhës

  Ruskovska: Gjithçka ka qenë e planifikuar | Të parandalohet zgjedhja e kryetarit të Kuvendit dhe formimi i qeverisë së re

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë