LPFM, shorti për sezonin e ri më 26 korrik

  Hedhja e shortit për sezonin e ardhshëm të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë së Veriut, do të zhvillohet më 26 korrik. Ky ceremonial duhej të zhvillohet më 21 korrik , por është shtyrë për shkak të çështjeve teknike rreth licencimit të klubeve për sezonin e ardhshëm.

  Kujtojmë se edicioni I ardhshëm është jubilar, I 30-ti me radhë i Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë së Veriut dhe duhet të nis më 7 dhe 8 gusht. Edhe këtë sezon si edhe në atë të fundit, do të garojnë 12 ekipe në garat elitare të futbollit vendor.

  Lajmi Paraprak

  Rubaha: Do të jetë e vështirë të arrihet një konsensus midis Shkupit dhe Sofjes

  Lajmi i rradhës

  Përse ndodh fryrja e duarve | Si ta trajtoni në shtëpi

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë