Kombinime të padëgjuara ushqimesh që do t’ju habisin

  Sigurisht që ekzistojnë kombinime nga më të ndryshmet, siç është ai i shalqiut me djathë, që ju fal një shije fantastike gjatë ditëve të nxehta të verës.

  Por ka gjithashtu edhe disa kombinime ushqimesh pak më të çuditshme dhe jo shumë tradicionale. Të gjitha funksionojnë, për sa kohë që ju jeni të gatshëm të provoni diçka të re.

  Akullore dhe patate të skuqura

  Ky kombinim i të kripurës dhe të ëmblës është përveç shijeve, përzien edhe nxehtësinë e patateve të skuqura me ftohtësinë e akullores. Nuk ka asnjë mënyrë për të treguar se cili qe ai shpirt i guximshëm e provoi fillimisht këtë kombinim. Por mund të themi se ja vlen që t’i jepni një mundësi këtij kombinimi.

  Çokollatë dhe Avokado

  Struktura kremoze e avokados i përshtatet natyrshëm recetave me shije çokollate, nga të cilat ka shumë për të zgjedhur dhe për të shijuar.

  Proshutë dhe Pjepër

  Kombinimi i shijeve të kripura dhe të ëmbla mund të jetë po aq i thjeshtë sa të shijoni pak mish me fruta të freskëta. Ky kombinim klasik italian është i përsosur për një rmeze të lehtë në një ditë të nxehtë vere.

  Boronica dhe Biftek

  Nëse do të kërkoni në internet do të gjeni shumë receta për salcat me bazë boronicë në mënyrë që ta shoqëroni me biftekun tuaj. Fruti është i ëmbël, por jo shumë i ëmbël dhe nuk do ta mposhtë shijen e mishit.

  Shalqi dhe Kripë

  Ashtu si me shumë nga kombinimet e tjera të shijshme dhe të ëmbla në këtë listë, një majë luge kripë do të përmirësojë shijen e shalqinit.

  Kastraveca turshi dhe Akullore

  Me sa duket, kjo është një dëshirë e shprehur më tepër nga gratë shtatzëna. Sigurisht, nuk keni pse të jeni shtatzënë nëse dëshironi të provoni këtë kombinim kaqa të çuditshëm.

  Luleshtrydhe me Borzilok

  Ky kombinim është një nga më të shjshmet. Recetat janë të shumta dhe rrjedhimisht edhe zgjedhjet tuaja. /AgroWeb/

  Lajmi Paraprak

  Arsyeja përse organizimi i shtëpisë dhe rregulli ju bën të ndiheni më mirë

  Lajmi i rradhës

  Tensioni i syrit – Shkaqet, shenjat dhe kur duhet të shkoni patjetër te mjeku

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë