Chris Rock do të përfitojë para të majme pas incidentit në ‘Oscars’

  Chris Rock do të përfitojë para të majme pas incidentit që ndodhi në ceremoninë ‘Oscars’, ku u godit me shuplakë nga Will Smith.

  Komiku ‘u përmbyt’ me oferta të konsiderueshme parash për intervistën e tij të parë, ndërsa Oprah Winfrey dhe Ellen DeGeneres, i sugjeruan emisionet e tyre për komentet e para të aktorit.

  Intervista nuk është e vetmja gjë që mund t’i sjellë të ardhura 57-vjeçarit dhe sipas The Sun, biletat për shfaqjen e tij ‘stand-up’ janë ndër më të kërkuarat e ditëve të fundit – nga të cilat do të përfitojë rreth dy milionë dollarë.

  Zgjidhja e situatës “me aq hir dhe gjakftohtësi” ka kontribuar në popullaritetin e tij dhe si rezultat po fiton shuma të konsiderueshme. Turneu i ‘stand-up’ komedisë së tij është shitur muaj më parë, por ai ka shtuar më shumë data falë rritjes së kërkesës.

  Momenti kur Smith e goditi Rockun, pasi ky i fundit bëri shaka për gruan e aktorit, Jade Pinkett-Smith, është konsideruar si një nga momentet më tronditëse në historinë e Academy Awards.

  Sipas mediave amerikane, Willit i janë dhënë dy javë kohë për të shpëtuar karrierën e tij në Hollywood, pasi Akademia konfirmoi se janë duke votuar për ndërmarrjen e masave disiplinore. Smith po përgatitet të dëshmojë për rastin e tij në një seancë dëgjimore më 18 prill.

  Lajmi Paraprak

  Ukraina ka sot rëndësi, por edhe Bosnja kishte 30 vjet më parë: Ku ishte reagimi i sotshëm, dikur?

  Lajmi i rradhës

  Një nënë që ka foshnjën në gji, duhet t’i kushtojë vëmendje ushqimit

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë