Imazhi mbi Piramidën e (pa)Kohë nga Luran Osmani

  Nëpër kthinat e Piramidës së Tiranës, duke u shfaqur midis kontrasteve e shkuara e errët dhe e ardhmja e ndritshme (imagjinohet). Njeriu midis është pararojë dhe dëshmitar i realitetit ku asnjë definim nuk përkon me atë që është, sepse realiteti është subjektiv, ashtu siç është vetë arti, e ashtu siç sheh syri.

  Luran Osmani, korrik, 2023

  Lajmi Paraprak

  ZGJEDHJE OSE NDRYSHIMET KUSHTETUESE, PARTITË TANI DUHET TË VENDOSIN

  Lajmi i rradhës

  Alternativa dhe Besa do të insistojnë deri në fund me kërkesat e tyre për gjuhën shqipe

  Lajme tjera

  JEMI ÇKA HAMË

  Poezi nga: Andri Snaer MagnasonPërktheu: Maksim Rakipaj Gjyshi ishte 70% ujëgjyshi ishte 70% përroiqë prej rridhte prej malitpranë…
  Më tepër

  Ç’DOBI KA MIRËSIA

  Bertolt Brecht Ç’dobi ka mirësia,Kur të mirët menjëherë vriten,ose vritenAta, me të cilët janë të mirë? Ç’dobi ka…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë