Nesër në teatrin e Tetovës jepet premiera e shfaqes “Propozimi i ariut”

  Të mërkurën (27.10.2021) në ora 19:00, në teatrin e Tetovës do të jepet premieria e shfaqes “Propozimi i ariut” nga autori Anton Chehov në regji të Elmaze Nura, njofton Nistori.

  Në këtë shfaqe do të interpretojnë aktorja e njohur nga Kosova, Albulena Kryeziu Bokshi dhe aktorët nga Tetova si Ardian Ejupi dhe Jetmir Arifi. Shfaqja është e stilit kamertal dhe numri i publikut do të jetë i kufizuar. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  “Rilindja e një femre” nga Fabio Volo

  Lajmi i rradhës

  A të çonin vërtet të gjitha rrugët në Romë?

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë