A do të arrihet sot marrëveshje për rritjen e pagave të mësimdhënësve në RMV?

  Në një konferencë për shtyp, kryetari i SAShK, Jakim Nedellkov tha se deri në këtë moment nuk ka marrëveshje me qeverinë, por gjatë pasdites pritet të ketë takime të reja.

  “Pritjet tona janë në interes të nxënësve, prindërve dhe kolegëve të cilët janë në grevë. Presim që qeveria të gjejë mënyrë dhe mjete për t’i përmbush kërkesat e SAShK siç janë harmonizimi i pagës së mësimdhënsve në harmonizim me pagën minimale”, u shpreh Nedellkov.

  Ai shpreson se deri në mbrëmje do të ketë rezutlate të mira, ndërsa kjo varet nga qeveria.

  “Nëse nuk ka dakordim, greva do të vazhdojë edhe gjatë ditës së ardhshme”, u shpreh Arkov.

  Lajmi Paraprak

  VMRO-DPMNE: Qëllimi i këtij pushteti të paaftë është minimi i grevës së mësimdhënësve

  Lajmi i rradhës

  Shpenzimet globale të mbrojtjes shënojnë rekord

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë