Ahmeti: BDI ka kërkuar që të përfshihen edhe ekspertë amerikanë për tragjedinë në Tetovë

  Faton Ahmeti nga BDI i ftuar në emision në “Rruga drejt”, duke folur për tragjedinë e Tetovës tha se BDI-ja është e interesuar të ketë një investigim të plotë të ngjarjes. Prandaj sipas tij, ata kanë qenë të parët që kanë thirrur investiguesit e huaj si ata gjerman, por dhe ata amerikan dhe të NATO-s që do të vinë më vonë.

  Mendoj se për përgjgjësitë për atë që ndodhi në spitalin e Tetovës duhet t’ia lemë organeve kompetente që të dalin me analiza. Pra nuk mund të bëjmë konstatime të caktuara, pa mos pasur një hetim të plotë. Ne si institucione kemi kërkuar, që përveç investiguesve të brendshëm, të kyçen edhe investigatorë të huaj. Ku veçmë sot kemi 4 ekspertë gjermanë në Tetovë, të cilët do të bëjnë analizën e fakteve. Do të kyçen edhe ekspertë amerikanë dhe NATO-s. Ne si BDI jemi të interesuar të zbardhen të gjitha shkaqe- tha Ahemti. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Çfarë ndryshon në psikologjinë e atyre që vaksinohen

  Lajmi i rradhës

  Kaleska: Dorëheqjet për tragjedinë në Tetovë nuk janë zgjidhje

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë