Alarm për bombë, evakuohen pesë shkolla në Shkup

  Pesë shkolla në Shkup, sot përmes adresës elektronike lanë , marr kërcënime se në objektin e tyre është vendosur mjet shpërthyes (bombë).

  Sipas MPB-së menjëherë është marrë hap për evakuimin e nxënësve dhe të punësuarve.

  “Pas denoncimit, nga ana e policisë janë ndërmarr të gjitha masat për evakuimin e sigurt të nxënësve dhe të punësuarve dhe për momentin po kryhen kontrolle anti-terroriste dhe po merren masa për zbardhjen e rastit”, njoftojnë nga MPB-ja.

  Sipas MIA-s bëhet fjalë për shkollat: Rade Jovçevski Korçagin, Orce Nikollov, Nikolla Karev, Josip Broz Tito dhe boro Petrushevski. /Alsat/

  Lajmi Paraprak

  ‘Konsumimi i cigareve elektronike shkakton kancer’

  Lajmi i rradhës

  Reforma e munguar e arsimit të lartë

  Lajme tjera

  E ardhmja e vjedhur e Rusisë

  Joschka Fischer“Project Syndicate” Presidenti rus Vladimir Putin ka bërë zgjedhjen e tij. Ai ka nisur luftën kundër Ukrainës. Ky është një moment vendimtar për…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë