Sulm me thikë në Norvegji – autori arrestohet pasi plagosi katër persona

  Fotografia: Ilustruese

  Të paktën katër persona u goditën me thikë dhe u plagosën në një sulm në Numedal, në juglindje të Norvegjisë.

  Shefi i zjarrfikësve, Kai Redalen ka deklaruar për mediat lokale se policia tashmë ka arrestuar autorin.

  Havard Reva, shefi i stacionit policor në Kongsberg, thotë për NRK se ende janë duke zhvilluar hetime në lidhje me rastin.

  Tre persona janë lënduar më lehtë ndërsa një tjetër është në gjendje më të rëndë, njofton policia.

  Ndryshe, dy autoambulanca dhe tre helikopterë të ambulancës janë në vendngjarje. 

  Lajmi Paraprak

  Cili është djathi më i shëndetshëm?

  Lajmi i rradhës

  Imazhet flasin…

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë