Alternativa: MPB-ja dëshiron ta mbajë akoma të ndezur flakën në Tetovë

  Partia opozitare shqiptare Alternativa ka reaguar për arestimet e djeshme gjatë protestës në Tetovë nga ku thonë se kur qytetarët e Tetovës në mënyrë paqësore e të qetë e shprehën pakënaqësinë e tyre ndaj qëndrimit që ka pushteti kundrejt tragjedisë në spitalin modular, në vend të llogarisë për këtë tragjedi, pushteti vazhdon me presione, duke i arrestuar pjesëmarrësit e kësaj proteste.

  Nga atje i bëjnë thirrje Ministrisë së Punëve të Brendshme të mos luajë me ndjenjat e tetovarëve. Nëse dikush duhet arrestuar, ata janë drejtuesit e Ministrisë së Shëndetësisë, të Komunës së Tetovës dhe përgjegjësit e spitalit, por jo protestuesit që reagojnë ndaj atyre që ata i konsiderojnë përgjegjës të djegies në zjarr të familjarëve dhe bashkëqytetarëve të tyre.

  Nga atje shtojnë se MPB-ja t’i lirojë sa më shpejt personat që mbahet të ndaluar dhe ata t’i kthejë nëpër shtëpitë e tyre. Në të kundërtën, do të detyrohemi të konsiderojmë se MPB-ja dëshiron ta mbajë akoma të ndezur flakën në Tetovë.

  Lajmi Paraprak

  Tetë ditë paraburgim për të arrestuarit në protestat në Tetovë

  Lajmi i rradhës

  Në RMV vijon mësimi me prani fizike, shkollat respektojnë protokollet

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë