Apasiev: Mbështetje për serbët e shtypur në Kosovë

  Deputeti i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut dhe njëherit kryetar i partisë “E Majta”, Dimitar Apasiev, ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit në veri të Kosovës.

  Në një postim në Facebook, ai ka shprehur mbështetje për serbet e Kosovës.

  “Mbështetje për serbët e shtypur në Kosovë dhe Metohi”, ka shkruar Apasiev.

  Ndryshe, apasiev në Maqedoni njihet si mbështetës i Rusisë dhe kundërshtues i politikave të vendit për anëtarësim në NATO dhe BE.

  Ai gjithashtu ka deklaruar se nëse vjen në pushtet, do të angazhohet për shfuqizimin e njohjes së Kosovës nga Maqedonia e Veriut.

  Lajmi Paraprak

  Prej sot shtrenjtohet ngrohja qendrore për 15 për qind

  Lajmi i rradhës

  Qeveria e Kosovës me masa emergjente për energji

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë