Arifi: Komuna në ndihmë të familjarëve të viktimave

  Kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka folur para mediumeve në lidhje me zjarrin e mbrëmshëm që u shkaktua në qendrën për Kovid në Tetovë përcjell Nistori.

  Arifi tha:”Komuna do të ndihmoj që familjet të kalojnë këte dhimbje, ngushllime për familjarët që kanë humbur viktimat, tu falenderohem miqve dhe dashamirëve nga të gjithë vendet që janë paraqitur për të ndihmuar gjë që tregon se ne si popull nuk jemi vet. Bëj thirje që ne personat zyrtarë të mbahemi pas numrave të saktë pa spekulime e jo t’u shkakaktohet dhimbje personave që kanë humbur familjarët, shpresojmë fatkeqësi të tilla mos përseriten më dhe institucionet të bëjnë punën e tyre për të zbardhur rastin sa më shpejt,” deklaroi Teuta Arifi./Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Doktor Fadil Cana: Llogari nga të gjithë defiluesit e pushtetit në tragjedinë në Tetovë

  Lajmi i rradhës

  Arifi: Spitali modular ka funksionuar në bazë të procedurave të caktuara

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë