Doktor Fadil Cana: Llogari nga të gjithë defiluesit e pushtetit në tragjedinë në Tetovë

  Infektologu nga Klinika Infektive në Shkup, Fadil Cana ka reaguar pas zjarrit që shkrumboi Kovid-Qendrën në Tetovë.

  Cana thotë se për këtë tragjedi duhet të ketë përgjegjësi nga pushteti.

  “Tragjedi dhe katastrofë për të cilën duhet kërkuar llogari dhe përgjegjësi nga të gjithë defiluesit e sontëm”, ka shkruar Cana.

  Ndryshe, ministri i Shëndetësisë Venko Filipça ka konfirmuar dhjetë viktima, duke thënë se ky numër mund të rritet.

  Organet hetuese janë duke punuar për zbardhjen e rrethanave për këtë tragjedi.

  Lajmi Paraprak

  Kurti: Jemi të gjithë me shpirt e zemër pranë Tetovës

  Lajmi i rradhës

  Arifi: Komuna në ndihmë të familjarëve të viktimave

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë