Arrestohet personi që sulmoi gazetarët e Alsat M

  Sot (21.08.2023) zyrtarët policorë nga SVR Shkup janë privuar nga liria S. E. E. (53) nga Shkupi, duke vepruar sipas një raporti të marrë nga B. F. (39) nga Shkupi, kameraman në TV Alsat, se gjatë ditës së sotme së bashku me dy të tjerë ishin duke xhiruar një intervistë në Çarshi të vjetër të Shkupit, një fytyrë mashkulli ka dalë nga një berber dhe e ka sulmuar fizikisht.

  Menjëherë pas raportit janë ndërmarrë masat dhe veprimet e duhura si dhe sulmuesi është identifikuar dhe arrestuar nga zyrtarët policorë.

  Pas dokumentimit të rastit, do të dorëzohet një peticion i përshtatshëm.

  Lajmi Paraprak

  Vazhdon trendi i dhënies së shtetësisë për rusët në Serbi

  Lajmi i rradhës

  ASh: Sulmi ndaj gazetarëve të TV Alsat, akt barbar  

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë