ASh-ja për Xhelal Bajramin: Asistenti i Jankullovskës nuk mund të hetojë parregullsitë zgjedhore

  Partia opozitare, Aleanca për Shqiptarët ka reaguar në lidhje me emërimin e Xhelal Bajramit për kryetar të Komisionit të Prokurorisë Publike për parregullsi zgjedhore.

  Reagimi i plotë:

  Asistenti i Jankullovskës nuk mund të hetojë parregullsitë zgjedhore

  Regjimi LSDM-BDI edhe një herë po dëshmon se do të bëjë çdo gjë për të
  penguar zgjedhjet e lira, fer dhe demokratike.

  Prokuroria ka themeluar komision të përkohshëm për ndjekjen e
  parregullsive zgjedhore, të udhëhequr nga ish Zëvendës ministri i
  punëve të brendshme, Xhelal Bajrami, i cili u bë i famshëm si
  asistenti i Jankollovskës në montimin e rastit Monstra.

  Të gjithë ishim dëshmitarë se si janë zgjedhur gjykatësit dhe
  prokurorët në kohën e “tefterëve” të Jankullovskës.

  Emërtimi i një kuadri kryekëput partiak në krye të komisionit që duhet
  të jetë i pavarur, flet më së miri për vullnetin e regjimit hibrid për
  manipulimin e zgjedhjeve.

  U bëjmë me dije se do të ndjekim në çdo hap, çdo mashtrim dhe çdo
  tentativë për të vjedhur zgjedhjet nga ana e tyre, ndërsa fjalën
  kryesore do ta kenë qytetarët të cilët me dalje masive dhe
  shfrytëzimin e së drejtës së votës do të pamundësojnë çdo manipulim të
  regjimit.

  Lajmi Paraprak

  Zvicra dhe Gjermania i prin regjistrimit të diasporës së RMV-së

  Lajmi i rradhës

  Kafenetë dhe restorantet në Tetovë i respektojnë masat anti-Covid

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë