Bexheti komenton koalicionin ASH-Besa: Humbja i bëri të gjithë bashkë kundër BDI-së

  Kryetar i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti në ClickPlus ka komentuar bashkëpunimin e Lëvizjes Besa dhe Aleancës për Shqiptarët për rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Ai deklaroi se humbja i bëri të gjithë bashkë kundër BDI-së.

  Bexheti shtoi se pa shqiptarët nuk bëhet jo vetëm Shkupi, por as Qqveria, duke shtuar se kjo është një e arritur e madhe në politikë.

  “As Qeveria nuk bëhet pa shqiptarët dhe kjo është një ndër të arriturat më të mëdhajat tonat në politikë. Dhe kjo është një ndryshim i kontekstit që ka ndodh pas vitit 2001 dhe kjo është ajo e mira e përbashkët. Pastaj vazhdojmë me garën e brendshme. Sigurisht që Shkupi është i rëndësishëm si çdo komunë tjetër në bazë të ligjit për vetë-qeverisle lokale, por më tepër është i rëndësishëm në aspektin zhvillimor”, tha Blerim Bexheti – kryetar i Komunës së Sarajit.  

  Lajmi Paraprak

  Zaev: Koalicioni qeveritar i qëndrueshëm, nuk është koha për zgjedhje të parakohshme

  Lajmi i rradhës

  Protestuesit në Sudan sfidojnë puçin ushtarak

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë