BNR: Nuk pritet ndryshim të pozicionit të Sofjes

  Nuk pritet ndryshim të pozicionit të Bullgarisë lidhur me veton për Maqedoninë e Veriut, lajmëroi sot radioja kombëtare bullgare duke iu referuar burimeve të veta.

  Sipas BRN, Sofja mbetet në qëndrimin se nuk ka pasur avancim në takimet bilaterale, në lidhje me përmbushjen e Marrëveshjes për Fqinjësi të Mirë.

  Ndryshe, në Luksemburg sot mbahet Këshilli për Punë të Përgjithshme në të cilin pritet të merret vendim për konferencën e parë ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

  Lajmi Paraprak

  Faleminderit, por nuk e dua! Kur Zhan Pol Sartri refuzonte Çmimin Nobel

  Lajmi i rradhës

  Fëmijët, probleme me shikimin | Nga kontrollet, 7 në 10 fëmijë janë dëmtuar nga telefonat

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë