Borisov – Zaevit për takimin me Radev: Ju gënjejnë juve dhe BE-në se nuk mund të bëjnë asgjë

  Kryeministri Zoran Zaev, i cili sot po viziton Sofjen, mëngjesin e sotëm u takua me udhëheqjen e partisë GERB dhe kryetarin e saj Bojko Borisov, i cili i tha se Radevi dhe njerëzit e tjerë që do të takonte sot do t’i thoshin se nuk mund të bënin asgjë pa parlamentin, por që në fakt është gënjeshtër.

  “Agjendën punuese në Sofje e filluam me kreun e GERB-it dhe mikut tim Bojko Borisov. Diskutuam se është shumë e rëndësishme t’u mundësojmë brezave të rinj të kenë dialog dhe mirëkuptim. Nuk duhet t’i lejojmë të rinjtë të na urrejnë”, shkroi Zaev në Twitter.

  Nga ana tjetër Borissov i tha kryeministrit Zaev se asgjë nuk do të bëni sot me Radevin.

  “Nëse nuk gjejmë zgjidhje pasi dy vende, dy popuj, dy brezat e të rinjve maqedonas dhe bullgarë do ta urrejnë njëri-tjetrin. Ne do ta bëjmë kështu që të mos kemi nevojë për projekte të infrastrukturës, sepse askush nuk do të dëshirojë t’i kalojë ato”, kritikoi Borissov.

  Nga shërbimi për media i qeverisë njoftuan se kryeministri dhe delegacioni qeveritar do të kenë takime pune me Presidentin bullgar Rumen Radev, Kryeministrin Stefan Janev, si dhe me përfaqësues të partive kryesore politike të vendit.

  Lajmi Paraprak

  Lajçak: Nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër | Reagojnë ashpër politikanët e Kosovës

  Lajmi i rradhës

  Jo të gjithë e dinë kush është Ronaldo, bëhet viral momenti kur punëtori i sigurimit e ndalon yllin portugez (Video)

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë