Cana: Numrat që i jep IShP nuk janë reale, realiteti është më i keq!

  Infektologu Fadil Cana në ClickPlus potencoi se numrat e të infektuarve të cilat i jep Instituti i Shëndetit Publik nuk janë reale. Ai shton se realiteti është më i keq.

  “Sërish ato janë numrat deri te të cilat arrin Instituti, realiteti është krejtësisht tjetër. Mendoj se më i keq. Mendoj se njerëzit të cilët janë të infektuar dhe bashkë me testet të cilat i blejnë në barnatore, diagnostikohen dhe nuk paraqiten askund”, tha Cana.

  Sipas tij, kjo nuk është kështu vetëm në Maqedoninë e Veriut, por gjithkund në botë. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Kroacia ofron mbi 26 mijë euro për çdo mërgimtar që kthehet në vendlindje

  Lajmi i rradhës

  Ademi: “Bombat e opozitës”, tendencë për politikë ditore

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë