Cili është dallimi ndërmjet VMRO-DPMNE-së së Georgievskit dhe Gruevskit?

  Cili është ndryshimi midis VMRO-DPMNE-së së Ljubço Georgievskit dhe Nikolla Gruevskit? Ish-ministri Nikolla Todorov në “ClickPlus” TV21 tha se, vetoja në Bukuresht ndryshoi shumë gjëra.

  “Ne duhet ta marrim këtë si një pikë kthese. Edhe pse i plotësuam të gjitha kushtet, edhe pse kishim një marrëveshje apo marrëveshje të përkohshme që na mundësoi të bëheshim anëtar i NATO-s edhe me referencë të përkohshme, pavarësisht kësaj ndodhi vetoja greke që e nxori vendin nga rruga në të cilën ishte.“ – tha Todorov.

  Todorov: Nëse do të kishim ndjekur një politikë të zgjuar në fillim të viteve 90-ta, do të kishim qenë anëtarë të BE-së bashkë me Slloveninë

  “Edhe atëherë, një dritare mundësish u hap për ne dhe Slloveninë… Nga një pozicion i tillë fillestar, ne u sollëm për të qëndruar në mesin e të fundit të mbërthyer në një stacion të përjetshëm të quajtur Ballkani Perëndimor, dhe ne nuk mund të dalim saktësisht nga ky stacion i përjetshëm, sepse na ka munguar vrulli. Dhe momenti është shumë i rëndësishëm në politikë,” tha Todorov.

  LSDM-ja thotë se bllokada në Kuvend nuk është gjë e mirë, të njëjtën gjë kanë bërë edhe ata kur ishin në opozitë, thotë Todorovi

  Todorov kujtoi se në Kuvend dikur ka qenë LSDM-ja në opozitë që bllokonte Kuvendin.

  “LSDM thotë se bllokada është e keqe, bllokada është e keqe, por edhe ata e kanë bërë”, tha Todorov. /Nistori/

  Lajmi Paraprak

  Bilalli: Kemi harxhuar kohë me patriotizëm të rrejshëm, sot do të ishim në BE para Bullgarisë

  Lajmi i rradhës

  ShBA-ja i jep Shqipërisë 17 milionë dollarë për ushtrinë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë