Cili është futbollisti më i shpejtë në Ligën Premier

  Shpejtësia është një përbërës kryesor në futbollin modern në secilën pjesë të fushës dhe mund të jetë një sport i pafajshëm, nëse një lojtar është më i ngadaltë.

  Sulmuesit kanë një përparësi serioze nëse mund t’i tejkalojnë markuesit e tyre, derisa mbrojtësit duhet të kenë një kthesë të mirë ritmi nëse duan të jenë para kundërshtarit.

  Sigurisht, shpejtësia është vetëm një komponent i arsenalit të një lojtari dhe ata duhet ta kombinojnë atë me forcën, aftësinë, inteligjencën e lojës dhe aftësinë me top.

  Megjithatë, një vrapues i fortë ka një bazë të fortë nga e cila mund të ndërtohet. Prandaj, Goal e ka bërë listën me futbollistët më të shpejtë në Ligën Premier për sezonin 2022/2023.

  Kyle Walker (Manchester City) është përmendur vazhdimisht ndër futbollistët më të shpejtë në planet, ashtu që nuk është befasi që ndodhet në krye të listës.

  Lajmi Paraprak

  Katër përparësitë e dushit me ujë të ftohtë

  Lajmi i rradhës

  Trumpi më parë e kall Amerikën, sesa të përballet me drejtësinë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë