Dallimi mes Dukës dhe Pocestës është 138 vota

  Komisionit Shtetëror i Zgjedhjeve në faqen zyrtare ka përditësuar të dhënat e fundit nga rezultati i zgjedhjeve të djeshme lokale në Dibër.

  Janë numëruar votat nga të gjitha 27 vendvotime, ndërsa më tepër vota ka fituar kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim, Hekuran Duka me 49,69 për qind të votave të fituara, përkatësisht me 4.291 vota.

  Kurse kandidati i Aleancës për Shqiptarët, Bekim Pocesta ka marrë 4.153 vota, gjegjësisht 48,09 për qind të votave.

  Mbrëmë Pocesta ngriti dyshime për rezultatin zgjedhor, duke thënë se “presioni i BDI-së ndryshoi rezultatin”.

  Ditën e djeshme është votuar vetëm në Dibër, pasi para dy javëve u përsërit votimi i rrethit të parë në një vendvotim.

  Lajmi Paraprak

  MPB: Prej sot automjetet duhet të kenë pajisjet dimërore

  Lajmi i rradhës

  Futbollistët e Serbisë veshin fanellë me këngë nacionaliste

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë