Deri më 20 shtator mësimi në shkollat e mesme në Tetovë dhe Gostivar do të vazhdojë online

  Qeveria e Maqedonisë së Veriut dje ka mbajtur seancë në të cilën ka marrë disa vendime.

  Nga Qeveria e vendit njoftojnë se mësimi në shkollat e mesme në Tetovë dhe Gostivar do të vazhdojë online deri më 20 shtator.

  “Në këtë seancë, Qeveria vendosi që mësimi në shkollat ​​e mesme në Tetovë dhe Gostivar të vazhdojë të zhvillohet online deri më 20 shtator në vend të 14 shtatorit siç ishte planifikuar në vendimin e mëparshëm”, theksojnë nga Qeveria.

  Ky vendim është sjellë për shkak të gjendjes epidemiologjike në këto qytete.

  Lajmi Paraprak

  Dimitrov në Selanik, konferencë për Ballkanin Perëndimor

  Lajmi i rradhës

  Kurti thotë se Kosova nuk do të jetë pjesë e nismës Ballkani i Hapur

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë