Disa shtetas të Maqedonisë së Veriut evakuohen nga Afganistani

  Shumica e 75 shtetasve maqedonas janë evakuuar nga Afganistani, deklaroi ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani. Rreth 50 qytetarë të Maqedonisë së veriut janë transferuar nga Kabuli në Doha dhe Abu Dabi, nga ku me fluturime civile duhet të kthehen në vend.

  Në Kabul po qëndrojnë 14 shtetas maqedonas, 11 prej të cilëve do të transferohen në aeroport për tu evakuuar gjatë ditës, ndërkaq tre kanë vendosur të qëndrojnë në Afganistan.

  Lajmi Paraprak

  Qeveria e RMV-së sot mban seancë, do të vendos për masat e reja kundër Covid-19

  Lajmi i rradhës

  Carovska: Nëse përkeqësohet situata, mësimi mund të vazhdojë online

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë