Dorëhiqet drejtori i spitalit të Tetovës, Pëllumb Vela

  Drejtori i Spitalit Klinik të Tetovës / Fotografia: Nistori

  TV21 mëson se drejtori i Spitalit Klinik të Tetovës, Pëllumb Vela ka dhënë dorëheqje. Gjatë ditës pritet të bëhen të ditura edhe shkaqet e dorëheqjes. Vela është kuadër i Aleancës për Shqiptarët, ai u emërua drejtor në këtë institucion shëndetësorë pas vendimit të ASH-së për t’u bërë pjesë e Qeverisë.

  Lajmi Paraprak

  Drobitja nga temperaturat e larta – Dëmet në organizëm dhe trajtimet e menjëhershme

  Lajmi i rradhës

  Përleshje fizike në Kuvendin e Kosovës

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë