Filipçe: Nga tetori, e nevojshme certifikata me dy doza të vaksinës

  Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot tha se pritet që nga muaji tetori për të hyrë në objekte gastronomike dhe për të organizuar ngjarje do të jetë e nevojshme të tregohet certifikatë plotë e vaksinimit. Filipçe tha se për ndryshimin në fjalë do të japin kohë e mjaftueshme deri në miratim.

  “Njëra prej masave që me siguri do të rekomandohet, gjithashtu me siguri do të japim mjaftueshëm kohë është nevoja që të tregohet certifikatë për së paku dy doza të vaksinës për hyrje në objekte gastronomike dhe për organizim të ngjarjeve”, theksoi Filipçe.

  Lajmi Paraprak

  Mariçiç: Nuk kemi biseduar për transferimin e grupit të Kumanovës në Kosovë

  Lajmi i rradhës

  Arsimi i lartë publik në Kosovë bëhet pa pagesë

  Lajme tjera

  Sarkozy shpallet fajtor

  Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është shpallur fajtor nga gjykata franceze për financim të paligjshëm të fushatës elektorale. Ky…
  Më tepër

  Bashkohu

  Informohu në kohë