Filipçe: Shpresojmë për imunitet kolektiv deri në fund të verës

  Ministri Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook shkruan se deri në fund të verës mund të shpresojmë për imunitet kolektiv vetëm nëse vazhdohet vaksinimi masiv.

  “Është vërtet inkurajuese për përgjigjen e madhe të qytetarëve për vaksinimin në terren.
  Falënderime për të gjithë kolegët profesionistë të shëndetit të përfshirë në këtë operacion.

  Qytetarët që do të vaksinohen në masë, ne kemi përparim të madh në numrin e vaksinuarve. Vetëm me këtë ritëm mund të shpresojmë për imunitet kolektiv deri në fund të verës”, shkruan Filipçe.

  Lajmi Paraprak

  Ballkani Perëndimor mish për top i forcave perëndimore dhe lindore

  Lajmi i rradhës

  Baba i vetëm jeton me tre fëmijë të vegjël në dhomë të vogël! Shteti i jep vetëm 5.200 denarë, refuzon t’i jep banesë

  Lajme tjera

  Bashkohu

  Informohu në kohë